Zeměpis - SlepéMapy.cz

20. listopadu 2016 v 16:17 | Kaszia |  Pomůcky efektivního učení

Jak na učení na slepé mapy?


Dobrá pomůcka při učení se na slepou mapu může být kromě již nám jistě známého atlasu i stránka SlepéMapy.cz, která nám poskytuje ohromné množství map na procvičování. Je možné zde procvičit jak světové znalosti, tak i znalosti u jednotlivých světových kontinentů nebo českých krajů.

Nejlepší přehled již použitelných map nám nabízí Přehled map.

Jako příklad si vybereme například státy Afriky. Můžeme dostat několik úkolů: napsat, jaký stát byl zvýrazněn, vybrat ze států ten, který odpovídá vypsanému názvu nebo vybrat něco z uvedených možností (buďto států nebo názvů). Celou dobu se nám nahoře objevuje pásek, který nám ukazuje, kolik odpovědí jsme již zodpověděli.

V případě zvolení špatné odpovědi se stát zabarví červeně a ukáže se, jaký byl správný a jaký název má ten, který jsme zvolili. Při zvolení správné odpovědi se stát zabarví zeleně. Po ukončení jednoho kola dostaneme ještě otázku, zda si přejeme nyní otázky těžké, trochu těžší, stejně těžké, trochu lehčí nebo lehké, takže si můžeme korigovat i obtížnost tak, aby vyhovovala našim záměrům. Nakonec to ukáže naši celkovou úspěšnost.

Vždy je možnost rozhodnout se pro odpověď "nevím", kdy nám mapa ukáže sama správnou odpověď.

Několik ukázek (pro zvětšení rozkliknout):Učit se touto dá se říci hravou formou bude určitě příjemnější, než nekonečné koukání se do atlasu. Navíc se webová stránka stále vyvíjí a slepých map neustále přibývá. :) Nelze jinak než doporučit tuto stránku využívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | 20. prosince 2016 v 19:55 | Reagovat

Dobrá recenze na šikovný web. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama