Dějství V.

25. srpna 2017 v 13:21 | Kaszia |  Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor

Autor shrnutého děje: Kaszia z www.kaszia.blog.cz

Souhrn děje je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.Postavy: Anna, hejtman, Svistunov, kupci, soudce, správce, Korobkin se ženou a Ljuljukov (městská honora), Dobčenskij a Bobčenskij, inspektor se ženou, náčelník policie, Marie, poštmistr, četník
Děj:
V hejtmanově domě teď spolu debatují Anna a hejtman. Oba si představují, jak budou díky Chlestakovi na vyšších pozicích. Když přijde Svistunov, hejtman ho pošle pro kupce a zároveň po něm chce, aby všude rozhlásil, že se jeho dcera bude vdávat za revizora.

Když vejdou kupci, hejtman se na ně oboří, že jeho dcera si bere toho, komu oni žalovali. Kupci se hned začnou omlouvat, a nakonec jsou propuštěni. Následně vstoupí soudce, správce, Korobkin se ženou a Ljuljukov. Všichni blahopřejí. Vstoupí Dobčenskij a Bobčenskij. Oba blahopřejí. Vstoupí další hosté a inspektor se ženou. Blahopřejí. Vstoupí náčelník policie a blahopřeje od celého policejního sboru. Všichni se pak ptají, jak probíhala žádost o ruku. Marie a Anna se hádají o tom, jak to bylo. Anna vykládá, jak se budou stěhovat do Petěrburgu, protože její muž bude povýšen na generála.


Pak vejde poštmistr s dopisem Chlestakova, který našel, když pročítal konverzace v odchozích dopisech, kteří všichni na střídačku začnou číst. V dopise Chlestakov o všech píše jejich negativa a vysmívá se jim. Následně se všichni oboří na Dobčenského a Bobčenského, že to oni jako první přišli s tou hloupostí o revizorovi. Zrovna uprostřed hádky vejde dovnitř četník a řekne, že úředník z Petěrburgu se ubytoval v hostinci a žádá, aby se k němu dostavili. Všichni propadnou šoku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám tyto výpisky nápomocné?

Ano, velmi.
Ano, trochu.
Ne, nejsou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama