Levá ruka boží (Paul Hoffman)

19. srpna 2017 v 17:24 | Kaszia |  Moje knihovnička
Tuto knihu jsem již v minulosti četla, ale po dlouhé době jsem se odhodlala k ní vrátit (už jen proto, že kdysi jsem se ještě nedostala k poslednímu dílu).


Názvy česky: Levá ruka boží | Čtyři poslední věci | Tlukot křídel smrti
Názvy v originále: The Left Hand of God | The Last Four Things | The Beating of His Wings
Autor: Paul Hoffman
Roky vydání: 2010 | 2011 | 2013
Žánr: Román, Sci-FiStručný děj:

Thomas Cale je 14letý mladík, který vyrůstá pod pevnou rukou vykupitelů - obzvlášť tedy vykupitele Boska, který mu již několik let věnuje až nadstandartní pozornost oproti jiným mladíkům ve vykupitelské svatyni. Život v takové svatyni je těžký, plný nekvalitního jídla, motliteb, kterým žádný z mladíků pořádně nerozumí, a neskutečného a nekonečného násilí. Jednoho dne se Calovi, jeho kamarádovi Váhavému Henrimu a Kleistovi podaří ze svatyně uprchnout, když je Thomas Cale z důvodu záchrany mladé dívky Riby, která by se jinak stala obětí psychopatického vykupitele, nucen opustit svatyni pod hrozbou vlastní smrti.

Zdá se, že tomu nejhoršímu unikli, ale všechny je čeká ještě spousta nástrah, obzvlášť když se Thomas Cale zamiluje do dcery memphiského maršála a materazziovské princezny Arbell, zvané Arbell Labutí šíje kvůli své nepřekonatelné kráse. A Cale tak musí čelit více nástrahám, než by bylo pro normálního 14letého chlapce schopné přežít ve fyzickém a hlavně psychickém zdraví.

Ohodnocení: 9/10

Poznámky:

Dílo je poměrně nápadité, lákavé a nezvyklé. Thomas Cale a jeho zajímavá povaha upoutají čtenáře od samotného začátku.

V roce 2016 bylo vydáno nové vydání Levé ruky boží, které obsahuje všechny tři díly této trilogie. Obal tohoto vydání je zajímavý svým 3D vzhledem.

Je trochu škoda, že autor se v některých pasážích hodně zaměřuje až na zbytečný popis, který v některých pasážích trochu nudí. Dále se běžný čtenář trochu ztrácí v postavách a v informacích ohledně vykupitelů.

Cena:

Levnější varianta spočívá v koupi nového vydání obsahující všechny tři díly. Na Knihcentrum.cz lze tuto variantu sehnat i za 409,- Kč. (Levá ruka boží 1. - 3. díl na Knihcentrum.cz) Jedinou nevýhodou je nutnost zaplacení poštovného, pokud si nevyberete ještě nějakou knihu, na Knihcentrum.cz je poštovné zdarma od 500,- Kč.

Dražší varianta spočívá v koupi starších vydání, tedy nakoupit všechny tři díly zvlášť. Pokud je ale někdo sběratel trilogií, kdy chce mít každý kousek zvlášť, i tohle je možnost. Díl Levá ruka boží lze sehnat za 286,- Kč (Levá ruka boží na Knihcentrum.cz), díl Čtyři poslední věci za 349,- Kč, ale na Knihcentru je v současnosti vyprodaná (Čtyři poslední věci na Knihcentrum.cz), takže je nutné využít nějaké dražší varianty na jiných eshopech, a díl Tlukot křídel smrti za 286,- Kč (Tlukot křídel smrti na Knihcentrum.cz), což dohromady dělá cenu minimálně 921,- Kč. Jelikož je však jeden díl na Knihcentru vyprodaný, je třeba počítat zhruba tak s tisícovkou. Tato varianta je tedy dvakrát dražší, než varianta levnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama