Odkaz Dračích jezdců (Christopher Paolini)

5. září 2017 v 12:44 | Kaszia |  Moje knihovnička
Opět něco z knihovničky mého bratra. Toto fantasy jsem přečetla v průběhu asi 14 dní, kdy jsem si jím jako menší vyplňovala čas, který jsem trávila v posteli jako nemocná s horečkami a angínou.


Názvy česky i v originále: Eragon | Eldest | Brisingr | Inheritance
Autor: Christopher Paolini
Roky vydání: 2004 | 2006 | 2009 | 2012
Žánr: Román, Fantasy, DobrodružnéStručný děj:

Eragon je mladý a chudý farmářský chlapec, který jednoho dne objeví zajímavý modrý kámen. Nejdříve chce kámen prodat a vydělat tím nějaké peníze, ale kupec jej nechce odkoupit. Jednoho dne se však z kamene - nebo spíše vejce - vyklube dračice, jež si Eragona vybrala za svého Jezdce. Eragon ji pojmenuje Safira.

Děj se však zamotá, když zlý král Galbatorix vyšle ra'zaky, aby získali dračí vejce, aniž by věděl, že se již vylíhlo. Eragon je v té době pryč a jeho bratranec Roran v té době vydělává mimo domov peníze, aby se mohl oženit se svou vyvolenou Katrinou. Na jejich farmě je jen Eragonův strýc Gero, kterého ra'zakové nechají zraněného v příbytku, který zapálí. Gero na následky zranění později umírá.

Eragon se tak i se Safirou a vypravěčem Bromem vydává za ra'zaky pomstít svého strýce Gera a čeká ho dobrodružství plné veselých, smutných a překvapivých okamžiků.

Ohodnocení: 9/10

Poznámky:

Kniha je velmi poutavě napsaná, člověka velmi rychle strhne do děje a zaujme.

Autor plně využil svoji fantazii a vytvořil pro tuto knihu vlastní svět a i speciální slova z různých vytvořených jazyků (elfský jazyk, trpasličí jazyk).

Víte, že autor měl pouhých 15 let, když začal Eragona psát?

Je možné získat i doplněk této ságy, knihu Eragon - Průvodce po Alagaësii.

Kvůli vymyšleným jazykům je někdy příliš složité se ve slovníku orientovat.

Autor nechal několik věcí v příběhu nedořešených.

Cena:

Sága Eragon je i v současnosti poměrně drahá záležitost, nícméně Knihcentrum.cz má právě na ságu Eragona akční ceny. Díl Eragon je dostupný za 323,- Kč (Eragon na Knihcentrum.cz), díl Eldest je dostupný za 199,- Kč (Eldest na Knihcentrum.cz), díl Brisingr za 199,- Kč (Brisingr na Knihcentrum.cz) a díl Inheritance za 199,- Kč (Inheritance na Knihcentrum.cz). Dohromady je možné jednotlivě tuto ságu pořídit za 920,- Kč. Pokud přibereme i doplněk Eragon - Průvodce po Alagaësii za 485,- Kč (Eragon - Průvodce po Alafaësii na Knihcentrum.cz), celkově nás pořízení bude stát 1405,- Kč. Poštovné je v obou případech zdarma.

Z roku 2015 existuje nové kompletní vydání, kdy se v jedné knize vyskytují všechny čtyři díly. Toto vydání je však extrémně drahé. Odkaz dračích jezdců 1. - 4. díl se dá pořídit za 1619,- Kč (Odkaz Dračích jezdců na Knihcentrum.cz). Kdybychom přibrali i Eragona - Průvodce po Alagaësii za 485,- Kč, stálo by nás to 2104,- Kč. Rozdíl mezi výhodnější variantou a touto variantou dělá tedy neuvěřitelných 699,- Kč! Poštovné je v obou případech zdarma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama