Všechno nejlepší do roku 2018!

31. prosince 2017 v 6:10 | Kaszia |  Ostatní
Rozhodla jsem se, že poslední den roku využiji ke shrnutí toho, co se za onen rok odehrálo. Podíváme se na tento rok trochu v číslech i trochu v popisech. Kdo by však nechtěl trochu zavzpomínat se mnou, nechť nechodí pod perex a spokojí se jen s tím, co je nad ním.

Do roku 2018 přeji všem jen to dobré!


Přestože nám končí rok 2017, chtěla bych trochu zavzpomínat i na rok předešlý.

Rok 2016

Tento blog jsem založila 20. listopadu 2016 z jakéhosi zajímavého rozmaru, kdy jsem chtěla vést blog, kde bych se částečně věnovala češtině a částečně psala o sobě samé. Tehdy se mi to zdálo dost jako nadliský úkol, jelikož si myslím, že by člověk neměl míchat dohromady pracovní věci (ono věnování se češtině) s věcmi osobními. Buďto nějak zaměřený blog - anebo prostě deník, kde bude páté přes deváté, ale kde člověk nemůže očekávat, že budou teda lidi hledat rady pro svou češtinu. Nakonec jsem ale došla k tomu, že je to stejně můj blog, a tak je moje věc, co a jak si budu vést. Později přednesu nějakou vizi blogu do budoucna, ale k tomu se ještě zajisté dostaneme.

V roce 2016 jsem začala téměř na sklonku konce roku, tudíž jsem se již nestihla natolik blogu věnovat. Přesto jsem tehdy založila podstatné rubriky, jako jsou například Výpisky z povinné literatury (které si podle mě jednou za čas - hlavně pak v období maturitním či v období vypracovávání čtenářských deníků - najdou své čtenáře) či Pomůcky efektivního učení, kde zatím přibyl jenom jeden článek... upřímně, tato rubrika dosti zapadla a zatím nemám moc, co tam psát, ale doufám, že časem něco dalšího efektivního objevím. Taktéž jsem se začala věnovat trochu Zážitkům ze života (které po zralé úvaze brzy přejmenuji na rubriku Ze života, jelikož ony zážitky v názvu vyznívají jako něco pozitivního - a ony ty zážitky kolikrát pozitivní nejsou), kam jsem přispěla několika vtipnými historkami z té doby. A poslední založenou rubrikou byly Úvahy.

Co se týče povinné četby, zapsala jsem sem tehdy své první zápisky na Romea a Julii. A co se týče článků, nejúspěšnější se jevil článek Po tak dlouhé době..., který se na chvilku objevil na titulní straně Blog.cz a který si získal neskutečných 31 komentářů. Přece však musím říct, že můj nejoblíbenější článek je ten s názvem Pomoc projektu Život dětem (který jsem už několikrát chtěla zaslat na email Blogu.cz s tím, že si myslím, že je dobrý, ale zatím jsem se k tomu nedokopala a asi ani nikdy nedokopu).

V číslech můžeme říci, že za rok 2016:

... bylo vydáno celkem 12 článků
... byl nejproduktivnější měsíc listopad (10 článků)
... byl nejméně produktivní měsíc prosinec (2 články)
... byl 1 článek vydán na titulní straně Blog.cz
... byl nastavený 1 design (ze dne 19.11.2016)
... bylo na tomto blogu napsáno celkem 42 komentářů
... průměrně bylo psáno tedy 3,5 komentáře na 1 článek

Nyní se pojďmě podívat již na rok 2017, což je naší dnešní prioritou.

Rok 2017

V tomto roce jsem se již mohla věnovat blogu od začátku roku až do jeho konce. Založila jsem proto několik dalších rubrik. Jednou z nich byla například rubrika Zkušenosti s programy, která zapadla podobně jako Pomůcky efektivního učení a která se snad později bude trochu rozrůstat. Dále spatřila světlo světa rubrika Moje knihovnička, kam přidávám takové recenze na knihy, které mám ráda a které zároveň vlastním. A pak je taktéž důležitá i rubrika Anime & Manga, kam občas také něco přidám a kam mám v plánu i věci přidávat (těšit se můžete třeba na recenze na Hitorijime my Hero nebo Kuroshitsuji, které vyjdou někdy v roce 2018). A jako poslední jsem vytvořila rubriku Ostatní, kam budu přidávám podobné články, jako je tento.

Co se týče povinné četby, úspěšně jsem vydala kompletní výpisky z knih Hamlet, Revizor, Lakomec, Máj a Jáma a divadlo a jiné povídky. V současnosti (od 9.12.2017) se vydávají výpisky z knihy Kytice, které budou pokračovat i přes rok 2018. Nejúspěšnější článek byl Velikonoční mše, aneb historky mé ateistické hlavy, který byl zobrazen i několik dní na titulní stránce Blog.cz a který si získal neskutečných 35 komentářů. Jako osobně nejoblíbenější články ale hodnotím články Povedená holčička & její povedená maminka a sérii článků o dovolné v Krkonoších (Den první, Den druhý, Den třetí, Den čtvrtý, Den pátý, Den šestý, Den sedmý, Den osmý).

V číslech můžeme říci, že za rok 2017:

... bylo vydáno celkem 72 článků vč. tohoto
... byl nejproduktivnější měsíc červenec (12 článků)
... byl nejméně produktivní měsíc listopad (2 články)
... byl 1 článek vydán na titulní straně Blog.cz
... bylo nastaveno 5 designů včetně tohoto (ze dnů 1.1.2017, 17.4.2017, 27.5.2017, 19.8.2017 a 2.12.2017)
... bylo na tomto blogu napsáno celkem 85 komentářů
... průměrně bylo psáno tedy 1,2 komentáře na 1 článek

V číslech můžeme říci, že za celou prozatimní historii blogu:

... bylo vydáno celkem 84 článků vč. tohoto
... byly 2 články vydány na titulní stránce Blog.cz
... bylo nastaveno 6 designů vč. tohoto
... bylo napsáno celkem 127 komentářů
... průměrně bylo psáno tedy 1,7 komentáře na 1 článek

Moje vize na rok 2018:

V roce 2018 bych chtěla pokračovat v rubrikách Výpisky z povinné literatury (v současnosti vychází Máj, později to bude i Malý princ), Anime & Manga (plánuji zatím recenze na Kuroshitsuji a Hitorijime my Hero), Moje knihovnička. Navíc plánuji úplně novou rubriku, kam budu dávat perličky z hlediska češtiny.

Ještě jednou přeji všem vše dobré do roku 2018!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikina » celebs-daily-hq Vikina » celebs-daily-hq | Web | 31. prosince 2017 v 8:07 | Reagovat

Prajem krásny Silvester a šťastný Nový rok :) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama