Únor 2018

Spolužák (práce do ČJ)

26. února 2018 v 11:04 | Kaszia |  Moje školní práce
Už je to nějaký ten čas, něco přes rok, kdy jsme dostali za úkol do ČJ popsat ve slohové práci námi vybraného spolužáka tak, aby ostatní mohli hádat, o koho jde. Byla to celkem zábava.


Malá Lily – 1. kapitola

21. února 2018 v 6:18 | Kaszia |  Malá Lily
První kapitolu jsem se rozhodla zveřejnit na docela zajímavé datum. Dne 21. února 1946 se narodil Alan Rickman, což, asi jak všichni ví, byl herec, který v sérii Harryho Pottera zahrál jednu z nejzajímavějších rolí - roli profesora Severuse Snapea. A bereme-li jeho narozeniny jako narozeniny i samotné postavy, můžeme následující kapitolu (a pro mě za mě klidně i celou povídku) věnovat Severusovi k narozeninám.

Všechno nejlepší, Severusi!


Severus ráno vstává s tím, že před ním stojí nepříjemný den - do Bradavic přijíždí žáci a škola začíná. Co když ho ale čekají šoky, které ho přesvědčí o tom, že den bude ještě horší, než by si býval myslel?


Zlatý kolovrat

17. února 2018 v 10:12 | Kaszia |  Karel Jaromír Erben: Kytice

Autor shrnutého děje: Kaszia z www.kaszia.blog.cz

Souhrn děje prvního dějství je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.

Popis obrazu Ruce mu nedají pokoj (práce do ČJ)

10. února 2018 v 8:59 | Kaszia |  Moje školní práce
Trochu starší práce do ČJ, kdy jsme dostali za úkol popis obrazu.


Malá Lily – recenze

4. února 2018 v 17:48 | Kaszia |  Malá Lily
Nedávno mě chytla velmi kreativní nálada a rozhodla jsem se proto stvořit nějakou povídku. Z nějakého důvodu mě v poslední době velmi chytly fanfikce na Harryho Pottera. A ačkoliv se většinou zaměřuji na páry jako Harry Potter/Severus Snape nebo Harry Potter/Draco Malfoy, tahle povídka je od všech velmi odlišná. Podobných jsem moc nenašla ani na českém ani na zahraničním internetu. Posuďte sami.


Název: Malá Lily
Autor: Kaszia z Kaszia.blog.cz
Typ: FanFiction na ságu Harry Potter
Pár: - zatím? bez páru -
Hlavní postavy: Lily Lenka Potterová (dcera Harryho Pottera), Severus Snape

Časové období: Popisuje následující generaci, ve které se vyskytují děti Harryho a jeho spolužáků. Je možné se zde setkat s reálnými postavami z příběhu Rowlingové, tak i s postavami mnou vymyšlenými podle toho, jak mi to takříkajíc vyhovovalo. Některé skutečnosti (např. smrt Severuse Snapea) jsou v mé verzi upraveny či ignorovány. :D

Stručný děj: Tento rok na kouzelnické škole v Bradavicích bude pro tamního učitele lektvarů, Severuse Snapea, krušnější než kterýkoliv předtím. Nejenom, že Harry Potter se vrací do Bradavic, aby učil Obranu proti černé magii, navíc s ním přijíždí i jeho jedenáctiletá dcera Lily, která se stává studentkou Bradavic a která vypadá do puntíku jako její babička, kterou Severus již od dětských let stále bláznivě miluje. Co se stane, když se vzpomínka na Lily Evansovou zhmotní v Lily Potterové? Jaký přístup dokáže mistr lektvarů zaujmout vůči Malé Lily?

Upozornění: Jedná se o moji prvotinu v potterovských fanfikcích. A obecně jsem dlouho nic nepsala. Odpusťte tedy, pokud to bude znát. :)

-> 1. kapitola (již brzy)

Polednice

3. února 2018 v 9:07 | Kaszia |  Karel Jaromír Erben: Kytice

Autor shrnutého děje: Kaszia z www.kaszia.blog.cz

Souhrn děje prvního dějství je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.