Zážitek z jarních prázdnin #2: Bunkr 13 - úniková hra

8. března 2018 v 22:53 | Kaszia |  Zážitky ze života
Pro dnešek jsme se rozhodli zajít na jednu z několika únikových her, které lze v Brně nalézt. Kájův brácha Kájovi dal k Vánocům 2016 poukaz (který byl platný jen do prosince 2017, ale tak ukecání se zvládne), takže jsme se ve čtyřech lidech (Kája, já a Kájův brácha s přítelkyní) na jednu takovou hru vydali.
Přišli jsme tam s Kájou první, takže nás jedna ze slečen, které tomu tam šéfovaly, pustila ještě do nějaké "klubovny", kde jsme si stihli ještě do příchodu ostatních zahrát stolní fotbálek - byla jsem poražena 2:10, ale tak stolní fotbal jsem nehrála už od dětských let, což mě omlouvá. Jakmile přišli i ostatní, slečna nás uvedla už do kýženého prostoru. Nebudu tady samozřejmě prozrazovat žádné řešení - to by bylo trochu nefér. Každopádně atmosféru hry hodnotím velmi kladně. Nejdřív jsme si poslechli takovou "story" (jakou koneckonců lze najít i na jejich stránkách):

Svět se změnil. Už nevíš proč, ani jak je to dlouho, ale soustava bunkrů je nyní tvým domovem. Jen BUNKR 13 se nedávno odmlčel - ty a tvůj tým jste byli vysláni, abyste zjistili proč (...)

Nejdřív jsme byli trochu zmatení, moc jsme si nevěděli rady, ale nakonec jsme přišli na většinu hádanek. Neutekli jsme radiaci o pouhých šest minut (slečna nás to nechala dohrát, poněvadž jsme byli dost blízko konce, a protáhli jsme to právě o šest minut).

Nyní trochu mé recenze: Některé úkoly byly velmi lehké, některé byly lehké, ale žádaly si dost důvtipu a některé byly poměrně těžké a zabralo nám dost času, než jsme si dali dvě a dvě dohromady. Úkoly na sebe vzájemně příliš nenavazují, jen v drobnostech (které teda ale ke konci jsou taktéž potřebné), hádanky jsou různého charakteru, žádají si jak důvtip, tak i chytrost, orientaci v hlavolamech, dostatek nápadu. I v tomto případě platí, že víc hlav víc ví - konec konců hra je uzpůsobena na 3-8 hráčů. Nevím, jestli by osm hráčů nebylo už moc, aby to nebyla hlava na hlavě, ale takových šest by se ještě sneslo. My jsme byli čtyři, a i tak to byl dost záhul.

Kladně ještě dost hodnotím prostředí (pokud byste někdo byl na záchodě v patře, mrkněte se, jak to v tom patře vypadá - nějaké prázdné kanceláře a chodby jako z hororu) a atmosféru. Při hře bylo trochu vedro (je to opravdu tak na tričko i za chladného prostředí), nevím, jestli se náhodou s rostoucí "radiací" nezvedala i teplota, každopádně by to byl zajímavý efekt. Atmosféra navíc byla doplněná dobrým přítmím a zvuky, které vydával stroj hlásící narůstající "radiaci".

Fajn byla i možnost tekutin - pro návštěvníky bylo připraveno několik perlivých minerálek a kdyby měl někdo chuť, dokonce i pár piv. Takže celkově hodnotím velmi kladně! Pokud byste měli zájem, nezapomeňte mrknout na jejich stránky: www.theroombrno.cz/

A teď ještě pár poznámek mimo:
  • Víte, jak vyřešit skřípající nožičky židlí, jejichž nožičky jsou duté, a tak se za ně nemůže nic nalepit? V TIGERu jsme včera jednoduše koupili produkt, který se jmenoval "gumy na prsty jako kráva" - jedná se jednoduše o čtyři kopýtka a hlavu, které si běžně nasadíte na prsty a... asi si hrajete? Nevím. My jsme kopýtka nasadili na nožičky židlí a nožičky nevržou! Museli jsme teda koupit tři balení (návlek na malíček nebyl dostatečný), ale i tak - 90,- Kč za tři balení nám za nevrzající židle stály!
  • V Lidlu mi dnes dali žlutou růži při východu z obchodu - ke Dni žen. Aspoň někdo byl hodný, když můj přítel na to zapomněl. Každopádně od Lidlu velmi pozorné, člověku se hned líbí obchod víc.
  • A jo - kupovala jsem si v McDonaldu horkou čokoládu s sebou. Upozornění - je fakt HORKÁ! Ještě teď mě při otření jazyku o patro jazyk velmi bolí.
Kdybyste náhodou věděli o nějaké dobré "escape" hře v Brně, můžete mi dát vědět, třeba bych ještě vyzkoušela. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama