Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs)

21. dubna 2018 v 6:20 | Kaszia |  Moje knihovnička
Po dlouhé době opravdu knihy, které mě přinutily k vášnivému čtení. Jakožto velmi časově vytížený člověk už bohužel nemám tolik času a chuti číst knižní série, které jsou delší. Proč? Jelikož se to táhne a sama se nemůžu přinutit k tomu knihu dokončit. Třeba proto jsem nedokázala ještě dočíst Levou ruku Boží.


Názvy česky: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti | Podivné město | Knihovna duší
Názvy v originále: Miss Peregrine's Home for Peculiar Children | Hollow City | Library of Souls
Autor: Ransom Riggs
Roky vydání: 2011 | 2014 | 2016
Žánr: Román, Fantasy, Dobrodružné


Stručný děj: Jacob Portman má od mala rád svého dědečka, který mu v mládí vykládal různé příběhy o dětech s podivnými a zvláštními schopnostmi. Jakožto teenager má dosti krušný život: bere antidepresiva, nemá moc přátel a chodí k psychiatrovi. Jednoho dne je jeho dědeček zabit kousek od svého domu. Zranění vypadají, jako by ho zabilo nějaké zvíře. Lidé se shodnou na tom, že to byli psi. Ale pokud byli, co to Jacob viděl za stvůru poblíž jeho těla? A jak to, že ji nezaznamenal nikdo jiný než on? Tajemný vzkaz jeho dědy zavede Jacoba a jeho otce až do Evropy, kde Jacob zjistí, že pohádky nebyli jen pohádkami, ale že podivné děti opravdu existují. A co víc - možná je i jedním z nich! Ale světu podivných dětí hrozí velké nebezpečí, které zamíchá životními kartami i Jacobovi...

Ohodnocení: 9/10

Můj první díl jsem si koupila asi tak rok dozadu, za poukaz do místního knihkupectví, který jsem vyhrála na OČJ. Tehdy byl Sirotčinec slečny Peregrinové hrozný BOOM, pročež byl i zfilmovaný a všichni ho žrali. Já na takové ty BOOMy moc nejsem, ale tehdy v tom knihkupectví neměli nic, co by mě zaujalo a vešlo se do toho daného ticketu. A tak jsem zvolila tuto variantu, i když jsem od toho nic moc neočekávala. Zvládla jsem tu knihu asi tak za den, den a půl. Byla to paráda. Ale k ostatním dílům jsem se dlouho nedostala.

Jelikož jsem nekupovala celou trilogii naráz, ale tehdy jsem si koupila první díl odděleně, koupila jsem si první díl v jiné vazbě, než v jaké mám ostatní dva. Trochu mě to rozčiluje (jelikož obaly ostatních dvou jsou dle mého názoru mnohem lepší a zajímavější, a navíc mi to nesedí jako skupinka tří knih v knihovně), ale i obal prvního dílu je zajímavý, navíc jsou v knize fotky a ukázky z filmu. Obal je v tenkých lesklých deskách s obalem znázorňující právě film.


Další dva díly mám v pevných deskách s takovým látkovým obalem, dá se říct (přes něj je samozřejmě přehozen obal s klouzavého papíru, který lze vidět na obrázcích). Upřímně přemýšlím, že si pak první díl dokoupím i v tomto vydání, ale ještě uvidím, zda mě tato vize nepřejde. Obsah obou prvních dílů je samozřejmě až na fotky z filmu identický, čtenář tak o nic moc nepřijde.

Autor nechal několik věcí kapku nedořešených (SPOILER!) - například, zda umřela nakonec Fiona nebo ne či co bylo nakonec s tím Jacobovým prvním netvorem (KONEC SPOILERU). Kvalitě to ale příliš neubírá. Napínavé, čtivé, dobrodružné, trochu romantické, co víc říct.

V současnosti existuje i další kniha navíc, tzv. Povídky podivných (Tales of the Peculiar) z roku 2017, které několikrát podivné děti zmiňují v hlavním příběhu. Tuto knihu se chystám ještě dokoupit, zatím ji ve vlastnictví nemám.


Cena:

První díl dostupný za 261,- Kč (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti na Knihcentrum.cz), druhý díl za 276,- Kč (Sirotčinec slečny Peregrinové - Podivné město na Knihcentrum.cz), třetí díl za 291,- Kč (Sirotčinec slečny Peregrinové - Knihovna duší na Knihcentrum.cz). V tomto případě by tedy sága stála 828,- Kč. Kdybychom první díl koupili ve verzi s lesklým filmovým obalem, stála by 224,- Kč (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - druhá verze na Knihcentrum.cz), čímž bychom celkovou cenu za knihy získali 791,- Kč. Pokud bychom chtěli dokoupit i Povídky podivných za 224,- Kč (Povídky podivných na Knihcentrum.cz), stálo by nás to v závislosti na typu prvního dílu buďto 1052,- Kč nebo 1015,- Kč. Jelikož Knihcentrum.cz doručuje s poštovným zdarma až od 700,- Kč, doporučuji tuto hranici překonat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama