Děj knihy #2

2. června 2018 v 8:29 | Kaszia |  Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ

Autor shrnutého děje: Kaszia z Kaszia.blog.cz

Souhrn děje je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.


Děj knihy #2:

Letec se čas od času dozvídal od prince víc, když se zrovna rozpovídal. Dozvěděl se tak o problematice baobabů na jeho planetě, kdy může dlouhodobé nestarání se o jejich výhonky znamenat zkázu pro celou planetu, a o tom, že díky malé velikosti planety může princ vidět západ slunce každou chvíli.

V jednu chvíli se na něj princ rozohnil, když se vypravěč, snažící se o opravu motoru, naštval a odpověděl, že přemýšlí jen nad důležitými věcmi. Rozpovídal se o své květině, která je jediná na světě a je pro něj důležitá, bál se, aby ji nesnědl beránek. Poté mu začal vyprávět právě o dané květině, růži, která jednoho dne vyrostla a vykvetla na jeho planetě. Byla dosti marnivá a sebestředná, ale i tak prince dojímala, přesto jednou prince tím, že se nebojí ani tygrů s drápy, dopálila. Rozhodl se proto odejít.

Odešel pravděpodobně pomocí tažných ptáků a navštívil i okolní asteroidy. Na jedné z nich potkal krále, který chtěl vládnout, ale neměl žádné pravé poddané, naopak říkal, že ho poslouchají hvězdy. Princ ho požádal, aby přikázal slunci, aby zapadlo. Král však odpověděl, že je o to požádá, až budou vhodné podmínky, což bylo večer. Malý princ se tak rozhodl odejít, i když ho král žádal o to, aby se stal jeho ministrem spravedlnosti a sám sebe soudil, že to je nejtěžší.

Na další planetě poznal domýšlivce, který chtěl, aby se mu každý obdivoval a aby mu každý tleskal, díky čemuž mohl z hlavy sundávat velký klobouk a zdravit. Nikdo ale na jeho planetě nebyl, kdo by se mu obdivoval. Nevnímal jiná slova než slova chvály.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám tyto výpisky nápomocné?

Ano, velmi.
Ano, trochu.
Ne, nejsou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama