Děj knihy #4

30. června 2018 v 13:33 | Kaszia |  Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ

Autor shrnutého děje: Kaszia z Kaszia.blog.cz

Souhrn děje je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.


Děj knihy #4:

V tu dobu vypravěč dopije poslední kapky vody a princ ho přesvědčí, aby spolu šli do pouště hledat studnu. Chlapec vysvětluje, že poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu. Stejně jako hvězdy jsou krásné právě tím, že skrývají jeho růži. Napije se vody a řekne, že člověk má zahradu plnou tisíců růží, ale stejně v ní nenachází to, co hledá. A přitom by mohl najít vše, co hledá, ve trošce vody. Pak pošle letce zpět ke stroji, aby jej opravil, s tím, že za ním má přijít zase další večer.

Když za ním vypravěč přijde, uslyší ho, jak s někým mluví. Dojde mu, že je to had. Jakmile ho uvidí, rozběhne se za ním, ale had se skryje. Malý princ mu vysvětlí, že nastal čas, aby se i on vrátil domů, že bude výročí jeho cesty. Řekne, že dá letci dárek - že až se podívá na hvězdy, uslyší je se smát, protože on tam někde mezi nimi bude na své planetě. Požádá ho, aby za ním večer nechodil, že na situaci s hadem nebude pěkný pohled, že bude vypadat jako mrtvý, i když to nebude pravda, protože bydlí daleko a nemůže s sebou brát tohle těžké tělo, ale že má beránka.

V noci potom tiše zmizí, ale letec ho dožene a stejně ho doprovodí. Ke konci cesty ho princ požádá, ať ho posledních pár kroků nechá jít sám, načež ho uštkne had a on klesne k zemi.

Autor se na závěr zmiňuje, že to je již šest let od doby, kdy ho malý princ opustil. Zmiňuje se, že má občas strach, jelikož k náhubku zapomněl beránkovi dát řemínek, takže se mohlo stát, že růži spásal. Říká, že dospělý člověk nikdy nepochopí tomu, jak je myšlenka, jestli beránek spásl nebo nespásl květinu, důležitá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám tyto výpisky nápomocné?

Ano, velmi.
Ano, trochu.
Ne, nejsou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama