3. kapitola

31. července 2018 v 12:03 | Kaszia |  George Orwell: Farma zvířat

Autor shrnutého děje: Kaszia z Kaszia.blog.cz

Souhrn děje je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.

3. kapitola

Senoseč se jim velmi daří, mají sklizeno lépe a o dva dny dřív, než vůbec kdy měl Jones. Vlastně se jim i celé léto daří více než dobře. Jediný nepracovní den mají v neděli, kdy se koná ceremonie vztyčování zelené vlajky se znakem kopyta a rohu, schůze ve stodole a zpívání písně Zvířat Anglie, odpoledne pak mají úplně volno.

Kuliš zakládá různé rady pro různé skupiny zvířat, dokonce se pořádají i kurzy čtení a psaní. Těm se ale moc dobře nevede. Nejlépe umí číst a psát prasata, koza Májka a osel Benjamin, také psi, ale ti se o to moc nezajímají. Boxer umí jen první čtyři písmena abecedy, Lupina nedokázala dávat z písmen slova dohromady a Molina se naučila jen písmena svého jména, ostatní dokonce skončili jen u písmena A. Jelikož si nedokázala zvířata zapamatovat všech sedm přikázání, přišel Kuliš se zkrácením na "čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné", což od té doby ovce bečely každou chvíli.

Když napadala jablka, všichni si chtěli dát, ale Pištík jim vysvětlil, že jelikož prasata musí hodně přemýšlet a psychicky pracovat, potřebují jablka, které mají v sobě dobré látky právě pro prasata. A od té doby dostávaly mléko a jablka právě jen prasata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám tyto výpisky nápomocné?

Ano, velmi.
Ano, trochu.
Ne, nejsou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama