7. kapitola

28. srpna 2018 v 12:11 | Kaszia |  George Orwell: Farma zvířat

Autor shrnutého děje: Kaszia z Kaszia.blog.cz

Souhrn děje je mým vlastnictvím, tudíž máte sice právo si jej třeba uložit, ale chcete-li ho publikovat, musíte uvést, kdo je pravým autorem. Děkuji za pochopení.


7. kapitola

Zvířata velmi pracují, v lednu dokonce už docházejí zásoby, takže se pak musí ztenčovat jednotlivé příděly. Nakonec Napoleon nařídí, aby se tedy konečně prodala slepičí vejce. Tehdy dojde ke vzpouře, kdy slepice vylétnou na trám a snáší odtud, načež se všechna vejce rozbíjí o podlahu. Tak Vůdce zastaví příděly a slepice nemají jinou možnost než se podřídit jeho rozhodnutí.

Kdykoliv se stane něco nepříjemného, svede se to na údajného Kuliše. Napoleon ho haní, že i v Bitvě u kravína se ve skutečnosti snažil Farmu zvířat potopit. I když mu Boxer nejdřív nevěří, nakonec ho Pištík přesvědčí, a tak o tom dál nepřemýšlí.

Následně Napoleon svolá shromáždění, v němž vyjde najevo zrada čtyř prasat, které jsou popraveny psy, následně předstoupí tři slepice, které vedly slepičí povstání, husa, která ukradla klasy obilí, dvě ovce, které uhonily berana. Všichni jsou popraveni. Kopec mrtvol se čím dál víc zvyšuje, stísněnost zvířat se zvyšuje, obzvláště u Boxera, který se rozhodne, že chyba je v nich a raději bude vstávat o hodinu dříve, aby více pracoval.

Lupina si začne pobrukovat píseň Zvířata Anglie. Všechna zvířata se k ní nakonec přidají. A píseň zazní třikrát, než přijde Pištík doprovázený psi s tím, že Napoleon zakazuje píseň zpívat, poněvadž je to píseň k revoluci, která už nastala. Místo toho Minimus složí jinou píseň, která se ale tak neuchytí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou Vám tyto výpisky nápomocné?

Ano, velmi.
Ano, trochu.
Ne, nejsou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama